Manset 365 Haber | Haber Merkezi Online Habercilikte Yeni Adresiniz
İSTANBUL
Sağanak Yağışlı Bugün
16°C / 12°C
ANKARA
Hafif Sağanak Yağışlı Bugün
18°C / 18°C
İZMİR
Çok Bulutlu Bugün
17°C / 17°C

Bartın da Anaokulunda Siyaset
Bartın da Anaokulunda Siyaset
“Bu kadarına da pes” dedirten olay Bartın’da...
27 Aralık 2012 14:53
Font1 Font2 Font3 Font4

Okullar ve öğrenciler üzerinden siyasi propaganda yapmayı alışkanlık haline getiren AKP’liler, Bartın’da bir adım daha ileriye giderek bu kez anasınıfı öğrencilerini siyasi şovlarına alet ettiler.

Bartın’da merkez ilçeye bağlı bir okulun anasınıfında ‘Yerli Malı Haftası’ kutlamaları nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe katılan AKP Bartın İl Kadın Kolları üyeleri, minicik öğrencilere hazırlamış oldukları AKP logolu meyve tabaklarını dağıtarak okulları da siyasi faaliyet alanları içerisine aldılar.

Okulların birer eğitim yuvası olduğunu unutarak, Yerli Malı Haftasını kutlayan minicik öğrenciler üzerinden bile reklam yaparak siyasi rant sağlamayı hedefleyen AKP Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve beraberindekiler, siyasi ahlaka sığmayan bu davranışlarıyla; son dönemde AKP tarafından eğitimin siyasete nasıl alet edilmeye çalışıldığını bir kez daha açık ve net bir şekilde gözler önüne sermiş oldular. Eğitim Kurumlarında ve devlet dairelerinde siyasi faaliyet çalışmalarının yapılması yasaklanmış olmasına rağmen bu yasaklara uymayıp okullarda siyaset yapmayı alışkanlık haline getiren, anasınıfı öğrencilerini bile siyasete alet etmekten kaçınmayan AKP zihniyeti, kamuoyunun da büyük tepkisine neden oldu.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ise; AKP’lilerin eğitim kurumlarında anasınıfı öğrencileri üzerinden siyaset yapmalarını kendilerine yakıştıramadığını, yaşananların tek kelimeyle ‘rezalet’ olduğunu söyledi. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını ümit ettiğini belirten CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, okullarda bu tür bir siyasi faaliyetlere göz yuman okul yöneticileri hakkında da derhal soruşturma başlatılması gerektiğini ifade etti.

Kolay ve Ücretsiz Araç ve Emlak İlanı Vermek İçin Buraya Tıklayınız

Etiketler :

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa